İNSAN KAYNAKLARI




İnsan Kaynakları Yaklaşımımız


İnsan Kaynakları Vizyonumuz

Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisinin hedeflerine ulaşması için ihtiyaç duyulan çalışma iklimini ve kültürünü oluşturmak, sürdürülebilir uygulamalar ile insan kaynağını etkin ve verimli kılmak.

İnsan Kaynakları Misyonumuz

Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisinin değerlerini benimsemiş, ihtiyaç duyulan yetkinliklere sahip, kendisini, çevresini ve işini geliştirmeye istekli, verilere bakarak karar alan ve katma değer yaratan insan kaynağı ile hedeflere erişmek.

İnsan Kaynakları Politikamız

Tesisimizin insan kaynakları politikası; vizyon, misyon, ilke ve değerlerimize uygun olarak adil, şeffaf ve söz hakkı tanınan, çalışanların potansiyellerini ortaya koyma fırsatları bulduğu, her bir çalışanın değer yaratarak önce tesisimizin, sonra Eti Bakır A.Ş.’nin en son bağlı bulunduğumuz Cengiz Holding’in geleceğine katkı sağladığı bağlılığı yüksek, mutlu, verimli, başarılı ve sağlıklı bir işgücü oluşturmayı hedefler.
Bu hedef doğrultusunda insan kaynakları bölümü, tüm birimlerle stratejik iş ortağı yaklaşımıyla çalışır. Şirket ve çalışan ihtiyaçlarını sürekli analiz eder, değer yaratır ve değişen şartlara hızlı adapte olur. Tüm politikalarımız, aşağıda belirtilen süreçler dahilinde işletilir ve geliştirilir.

• Yeteneklerin Kazanılması

Vizyon, misyon, ilke ve değerlerimizden yola çıkarak mevcut pozisyonlara en doğru ve yetkin adaylar yerleştirilir.
Bu yerleştirmeler bilimsel tekniklerle desteklenir. Yeteneklerin tesisimizle ilgili farkındalığın artması için sosyal medya dahil çeşitli iletişim kanalları kullanılır. Yetenekli üniversite, yüksek okul veya meslek liselerinin öğrencilerinin şirketimize kazandırılması amacı ile staj ve iletişim faaliyetleri yürütülür. İlgili okullar ile bağlantılar kurulur ve geliştirilir.

• Yeteneklerin Yönetilmesi

Tüm çalışanların performansı bilimsel yöntemler ile değerlendirilir. Performansların geliştirilebilmesi için çeşitli eğitim ve gelişim imkanları sağlanır. Sadece ne yaptığına değil, nasıl yaptığına yönelik analizler yapılır. Potansiyel değerlendirmesi, rotasyon, yedekleme ve kariyer planları ile çalışanlarımızın yetenekleri sürekli geliştirilir.
Yeteneklerin yönetimi için gerekli olan iş tanımları, iş analizleri, performans sistemleri, yetkinlik yönetimi, hedef yönetimi, iş tanımları, iş analizleri, yetkinlik ve becerilerin belirlenmesi, yedekleme ve kariyer planları kurgulanır ve ihtiyaçlar doğrultusunda sürekli geliştirilir.

• Yeteneklerin Elde Tutulması

Tüm çalışanlarımız tarafından yaşatılan ve paylaşılan güçlü kurum kültürü oluşturulur. Çalışan bağlılığının arttırılmasına yönelik bilimsel analizler yapılır ve aksiyonlar alınır. Ücret ve yan hak paketlerinde dünya, ülke ve sektör trendleri takip edilir. Çalışanlarımızın katma değer yarattığı davranışlarının ve mesleki çabalarının takdir edilip ödüllendirildiği bir ödüllendirme sistemi kullanılır.
Çalışanlarımızın iş yaşam dengesinin korunduğu çalışma saatleri benimsenir ve verimli çalışma düzeni desteklenir.
Çalışanlarımızla iletişim kanaları çeşitlendirilir ve sürekli açık tutulur. Bunu desteklemek için çeşitli komiteler kurularak tüm çalışanlarımızın işe katılımı sağlanır.
Tüm faaliyetlerimizde çalışan katılımını artırmaya yönelik girişimlerde bulunulur ve aksiyonlar alınır.









İşe Alım Süreci


İşe alım sürecimiz, Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisinin vizyon, misyon, ilke ve değerlerimizden yola çıkarak mevcut pozisyonlara en doğru ve yetkin adaylar yerleştirme hedefine ulaşmak için uygulanmaktadır.

İşe alım sürecimiz çeşitli bilimsel teknikler ile desteklenir.


Tesisimizdeki güncel iş fırsatlarını LinkedIn iş ilanlarından ve Kariyer.net platformu üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca İş ve Staj Başvurusu seçeneğini kullanarak veya kariyer@etigubre.com eposta adresine özgeçmişinizi göndererek başvuru yapabilirsiniz.




Staj Programı



Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisimizde, kapsamlı bir staj programı uygulanmaktadır. Staj yapan öğrencilerin iş hayatına hazırlanması için hem teknik, hem sosyal, hem de yönetsel anlamda kazanım hedeflenmektedir.

Stajyerlerimize, staj yaptıkları süre boyunca dört yıldızlı otel konforunda tasarlanmış misafirhanede konaklamakta, kültür gezisi ile bölgenin önemli yerleri tanıtılmakta, ayrıca yöneticiler ile akşam yemeği ve kokteyl etkinliği yapılmaktadır.

Staj programı sonunda karşılıklı memnuniyet oluşması durumunda, stajyerlerimize istihdam imkanı sağlanmaktadır.

2023 yılında şirketimizde staj yapan öğrencilerle hazırlanan videomuzu izleyerek programımız hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.





Sosyal Tesis'te Yaşam

Eti Bakır Mazıdağı Metal Geri Kazanım ve Entegre Gübre Tesisimizde görev yapan çalışanlarımızın aileleri ile birlikte konaklayabileceği ve kaliteli vakit geçirebileceği konforlu bir sosyal tesis imkanı sunulmaktadır.

Fabrikamıza 8 km uzaklıkta bulunan sosyal tesisimizde;
• 1+0, 2+1 ve 3+1 konutlar
• 2-6 yaş grubu çocuklarımız için özel tasarlanan oyun evi
• Göletli gezi parkı
• Çocuk parkları
• Basketbol, voleybol, tenis ve futbol sahaları
• Kafeterya ve market
• Yarı olimpik açık yüzme havuzu
• Spor salonu ve sauna
• Masa tenisi, bilardo ve oyun salonu
• 2 adet piknik alanı
• Orman içi yürüyüş yolları
• Hobi bahçeleri
• Kuaför hizmetleri
• Açık hava sineması ve etkinlik alanı
• Hafta sonları Diyarbakır ve Mardin’e servis imkanı
bulunmaktadır.
























Eti Gübre; ülke ekonomisine ve gelişimine katkı sağlayan dev projeleri hayata geçirmeye, Türkiye için çalışıp üretmeye devam ediyor.

  • +90 (482) 522 13 35

  • Poyraz Mah.47700
    Mazıdağı, Mardin / TÜRKİYE

  • P.tesi - Cuma : 08:00 - 18:00
    C.tesi     : Hafta Tatili
    Pazar     : Hafta Tatili